Svoboda Václav

Datum narození: 16.1.1964

Narodil se v Děčíně roku 1964. Již od dětství chtěl být hercem. V 10 letech působil v Divadle Na provázku, kde hrál v dětském studiu. Po střední škole bylo tedy jasné, kam zamíří Václav studovat. Bylo to herectví na Konzervatoři v Brně. Po úspěšném ukončení získal stálé angažmá v brněnském divadle Husa na provázku. Ztvárnil zde spoustu rolí. Z mnoha např. Huga v Zahradní slavnosti, Hamlet aj. V posledních letech je k vidění v pražském Divadle Na Fidlovačce. Zde hrál v představeních Horoskop pro Rudolfa II, Divotvorný hrnec, Harvey aj.

V roce 1982 získal svojí první roli ve filmu. Byl to snímek ZLODĚJ. Do podvědomí diváků vstoupil díky filmům JAK BÁSNÍCI PŘICHÁZEJÍ O ILUZE a JAK BÁSNÍKŮM CHUTNÁ ŽIVOT. Hrál zde postavu Venoše. Dále působil v inscenacích např. O DRŽGREŠLOVI A DRŽDUKÁTOVI, BEDNA S DATLEMI aj. Nejpopulárnějším se stal díky roli Lumíra Nykla v seriálu ULICE.

Nemá moc volného času, protože pořád jezdí mezi Prahou a Brnem, kde má rodinu. Ze sportu má rád fotbal a proto je členem Menšíkovy11. Dále se rád věnuje ženám, vínu a dobrému jídlu.

Následující zápasy

Sezóna 2019

sjednání zápasu

na tel: 603 465 948

p.Libor Došek

Generální partner

Carlift - generální sponzor

Mediální partner

Ostatní partneři

   
  

Počasí Brno - Slunečno.cz

 


počítadlo.abz.cz

 

 

 

Sponzoři Menšíkovy 11
                  

          
 
© 2021 Menšíkova 11, Vytvořil Creos CZ